INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 15. června 2024 a svátek má Vít 20°C | Zítra Zbyněk 19°C

Zámek Lešná u Val. Meziříčí, Vavříkův mlýn v Kelči a farma Tvrdoň v Němeticích

29. června 2023 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Zpráva o výletu ze dne 28. 6. 2023

Sešli jsme se v počtu 17 osob a v půl deváté jsme čtyřmi osobními auty vyrazili směr Lešná u Valašského Meziříčí. Tam jsme byli již ohlášeni a v 9 hodin jsme zahájili prohlídku zámku. Měli jsme velice milou a vtipnou průvodkyni, která naši prohlídku obohatila a tak nám hodinka s ní uběhla velice rychle. Ještě jsme stihli v krátkosti nahlédnout do zámeckého parku a většina z nás se shodla na tom, že jsme netušili, jaké krásné pamětihodnosti máme tzv.- „za humny“.

Popojeli jsme do Kelče, kde jsme po menším hledání našli Vavříkův mlýn. Čekali jsme, že pan mlynář nám bude věnovat chvilku a popovídá o svém v okolí věhlasném mlýně s vynikající moukou. Bohužel, nepodařilo se, majitelé nebyli přítomni a tak jsme si koupili jejich mouku ze zaručeně českého obilí, a jelikož se blížil čas oběda, navštívili jsme v Kelči restauraci U Pajdlů, kde jsme si za dobrou cenu pochutnali na jejich středečním meníčku.

Mnozí z nás po obědě postrádali ještě něco sladkého ke kafíčku a tak jsme našli místo, kde nám vyšli vstříc. Bylo to u Hustopečského štěrkáče, kde jsme si v klidu dali kávu a zmrzlinu a byl čas na probrání „důležitých“ věcí, na které jindy není čas, jako např. zahrádka, pečení, vaření atd. 

Poté jsme se vydali na poslední cíl naší dnešní cesty – Farmu Tvrdoň v Němeticích. Myslím, že skoro všem vzala návštěva dech. Měli jsme možnost vidět automatickou obsluhu stáda 300 krav, odchovnu telat, prasnice se selátky. Paní farmářka měla pro nás připravený objednaný sýr se šesti příchutěmi a mnozí z nás si koupili také mléko z mléčného automatu.

A tak jsme se kolem třetí hodiny vydali na cestu zpět, s nákupy mouky, sýrů i mléka. Návrat zpět už byl individuální, podle přání a dohody osazenstva vozu.

Byl to další vydařený nenáročný výlet.

Fotogalerie 4 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích