INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 17. dubna 2024 a svátek má Rudolf 4°C | Zítra Valérie 8°C

Výlet na Ploštinu

1. června 2023 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

30. května 2023

Byli jsme na Ploštině

Dle našeho stanoveného plánu jsme se dne 30. května vydali na prohlídku nově vybudovaného muzea na Ploštině ve Zlínském kraji.

Pod naší lípou se nás v 8,30 hodin sešlo celkem 19, někteří také z Jablůnky a ze Vsetína. Celkem pěti osobními auty jsme se vydali přes Vizovice, Loučku a Vysoké Pole k cíli naší vytoužené destinace. Byli i tací, kteří se hned napoprvé netrefili, ale nakonec všecko dobře dopadlo a v cíli cesty jsme se šťastně sešli a ve stanovenou dobu jsme nastoupili na prohlídku.  

Příjemná průvodkyně nás seznámila s historií muzea, ale hlavně s historií pasekářů za druhé světové války a hrůzách, které se tady odehrály. Popsala nám jednotlivé tematické okruhy, na které jsme se pak vydali. Obdivovali jsme také výstižné pojetí architektů, kteří tento památník projektovali.

Ale toto nové muzeum nebylo vše, co bylo k vidění. Poblíž jsou tři zachovalé a opravené domy z válečné doby. Mohli jsme shlédnout tehdejší výbavu takového domu, zaujala nás také výstava na různá témata dotýkající této tragické doby. Je zde také stále betonový monument, postavený za éry komunismu, hrob těhotné ženy zastřelené nacisty i nově postavená modlitebna postavená ze sbírek sponzorů.

Po prohlídce jsme se cestou zpátky zastavili ve vesnici Vysoké Pole a v restauraci U Lesovny jsme si dali oběd dle naší chuti.

Posilněni obědem jsme se vydali na cestu domů. Ale stále ještě byla před námi poslední „sladká tečka“ našeho výletu – zastavení v čokoládovně ve Vizovicích. Dle našich přání a chutí jsme si mohli vybrat z velkého výběru kávy i čokolády, i nakoupit našim milým hezké čokoládové dárky.

Snad všichni spokojeni jsme se vrátili domů kolem šestnácté hodiny.

Váš Seniorklub

Příští výlet plánujeme, pokud všecko bude, jak má být, dne 14.6., naše cesta povede na hrad Lukov a do ZOO Lešná. Pojedeme opět osobními auty.

Fotogalerie 4 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích