INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 17. dubna 2024 a svátek má Rudolf 3°C | Zítra Valérie 8°C

Pržno v Pržně

29. května 2023 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Pržno v Pržně

V loňském roce, přesně dne 19. 8. 2022 jsme při jednom z našich výletů navštívili obec stejného jména, tedy Pržno u Frýdlantu nad Ostravicí. Krátce jsme se představili a chtěli jsme vědět, „kam často chodí naše i jejich poštovní zásilky“. Byli jsme vřele přijati, pan starosta nám krátce představil jejich obec a při rozloučení jsme si slíbili, že příště se sejdeme u nás.

To se uskutečnilo letos, dne 23. května, kdy do naší obce zavítal autobus seniorů z Pržna u Frýdlantu, v čele se starostou panem Blokšou a místostarostkou paní Gnidovou. Na návštěvu jsme se těšili a řádně jsme se připravili. Uvítání bylo srdečné, starostové krátce představili naše obce a shlédli jsme také video záznam z našich loňských oslav.

Poté jsme se vydali na procházku obcí, nahlédli jsme do katolického kostela a skončili jsme v evangelickém kostele, kde hostům sdělila několik faktů naše kronikářka paní Liba Martinková.

Při rozloučení jsme si vyměnili drobné dárky a návštěvu ukončili slibem, že příští návštěva bude zase v Pržně u Frýdlantu nad Ostravicí.

Snad tímto setkáním byl započatý družební vztah našich obcí, který může být oběma stranám ku prospěchu.

Fotogalerie 12 fotek

+6

Sledujte nás i na sociálních sítích