INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 26. května 2024 a svátek má Filip 14°C | Zítra Valdemar 23°C

Muzeum bot Zlín a Krajský úřad

1. března 2023 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Zase na výletě!!

Ve středu 1. března jsme se vydali linkovým autobusem do Zlína.

V souladu s naším ročním plánem jsme se rozjeli navštívit Muzeum bot a také budovu 21, kde je sídlo Krajského úřadu.

Vše se nám také dle našeho očekávání vydařilo. Měli jsme již předem objednaného průvodce, který se nás pop příchodu ujal a podrobně nám vysvětlil vývoj bot u Bati, ale nejen to. Výstava obsahovala také vzorky bot z celého světa, od těch nejteplejších krajů - Afriky až po boty ledového muže Ötziho.

Viděli jsme také různé druhy materiálů, z nichž byly boty vyrobeny, od textilu, kůže, kožešin, peří, dřeva, vlasů, filcu atd. a to ve všech velikostech, od botiček pro panenky až po nadměrné boty objednané zákazníky z celého světa, boty společenské i sportovní.

Dále jsme mohli vidět také příklad výrobní dílny v továrně Baťa, výrobní stroje z této doby, dovědět se o vývoji firmy a informace o členech rodiny.

V jedné části této výstavní místnosti jsme si mohli dokonce prohlédnout výstavu cestovatelů Hanzelky a Zikmunda, viděli jsme jejich Tatraplán, trofeje z cest, vydané knihy a mnohé další zveřejněné informace.

S prohlídkou jsme byli více než spokojeni, ale to nebylo vše, s naším průvodcem jsme se přemístili do „jedenadvacítky“ a tam jsme vyslechli velice zajímavé vyprávění o historii této budovy. Poté jsme výtahem, který byl vlastně kanceláří ředitele, vyjeli až na střechu této budovy, takže jsme si mohli prohlédnout Zlín z výšky.  

Po prohlídce si každý dle své chuti mohl zařídit vlastní program, nákupy, oběd nebo cokoli jiného a libovolným spojem se vrátit domů 

Celý takový výlet nás stál 170 korun.

Myslíme, že i tato akce byla vydařená a budeme na ni vzpomínat.

Fotogalerie 3 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích