INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 22. července 2024 a svátek má Magdaléna 22°C | Zítra Libor 25°C

Nošovice, Pržno u Frýdku Místku, Studénka

19. srpna 2022 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Nošovice, Pržno, Studénka 

V pátek 19.8. jsme se vypravili v počtu 22 osob na zájezd do Nošovic. Sice nás bylo málo, ale všichni přišli s dobrou náladou a v půl osmé jsme s řidičem panem Kašparem vyrazili směrem na sever. Jelikož jsme asi vyjeli dřív a počítali jsme s objížďkami, které nás naštěstí obešly, zastavili jsme na čerpací stanici a občerstvili se každý podle své chuti kávou, či něčím jiným.
V 10 hodin jsme nastoupili na objednanou prohlídku pivovaru Radegast. Po prohlídce závodu jsme ještě poseděli při natočeném pivu v jejich místnosti pro hosty a vznesli spoustu dotazů na našeho průvodce. Byla to příjemná beseda a milý průvodce nám zodpověděl naše dotazy. Byli jsme všichni překvapeni velikostí závodu a také vyspělou technikou výroby piva, jeho balení, chlazení, surovinami atd.

Poté jsme popojeli na oběd do nedalekých Vyšných Lhot a pochutnali jsme si na řízku se salátem. 

Dále jsme pokračovali na nahlášenou návštěvu do Pržna u Frýdku. Byli jsme velmi mile přijati panem starostou Petrem Blokšou, který nás provedl nově vystavěnou budovou Obecního úřadu a představil nám zástupkyně jejich Seniorklubu. Společně jsme si postěžovali na obtíže se záměnou poštovních zásilek, porovnali společenské i ekonomické možnosti jedné i druhé vesnice. V nové klimatizované klubovně se nám dostalo bohatého občerstvení, vyměnili jsme si malé pozornosti, a i když bychom v živé debatě pobyli ještě mnohem déle, byli jsme nuceni vyrazit do posledního cíle našeho výletu, a to do Muzea Vagónky Studénka. 

Muzeum je situováno do budovy krásného zámku, o jehož historii jsme se bohužel nestihli moc dozvědět. Tato expozice by byla blíže našim mužům, kteří, bohužel, zůstali doma… Mezi zdejší nejvýznamnější rodáky patří kardinál Tomášek, o kterém jsme se také něco bližšího dozvěděli z vystavené expozice.

Přes velké vedro, které panovalo, jsme všecko zvládli na jedničku a těšili jsme se domů na osvěžující sprchu.

Tento zájezd byl poslední v letošním roce, další akce budou vždy jen osobními auty nebo v nové klubovně. 
 

Fotogalerie 9 fotek

+3

Sledujte nás i na sociálních sítích