INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 30. května 2024 a svátek má Ferdinand 20°C | Zítra Kamila 21°C

Hradec nad Moravicí, Fulnek

15. června 2022 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

      Zpráva o posledním výletu – 15. června -Hradec nad Moravicí

Vyjeli jsme v 7 hodin, jak o vždy, s oblíbenou cestovkou Valaškou. Sice nás – bohužel – nebylo zase hodně, ale kdo se zúčastnil, jistě nelitoval.

Ráno bylo jako na objednávku a tak jsme se kochali krásnými novými cestami v Severomoravském kraji i červnovou přírodou.

Před devátou jsme dorazili do Hradce, kde jsme si prohlédli malebné náměstíčko s Červeným zámkem. Pokračovali jsme dál, k Bílému zámku a v devět hodin jsme nastoupili na prohlídku, která trvala více než hodinu. Během ní nám milá průvodkyně předávala podrobné informace o historii a majitelích zámku. Pak jsme měli možnost prohlédnout si pečlivě udržovaný park kolem zámku a vystoupat na zámeckou věž.

Před autobusem jsme se vyfotili a přejeli jsme o asi 20 km dál, do Arboreta Nové Dvory.  I tam jsme měli štěstí na bezvadnou průvodkyni, bez níž bychom se nedověděli tolik nových informací o různých stromech a keřích, historii celého parku a majitelích, kteří se o založení Arboreta zasloužili. Odváželi jsme si další zážitky a pěkné dojmy.

Popojeli jsme asi 3 km a náš cíl byl posílit se v nedaleké restauraci Panská, kde na nás již čekala krásně prostřená tabule a moc dobré kuřátko. Pan majitel si dal záležet a tak jsme si připadali, že jsme snad dorazili na svatbu.

Spokojení a občerstvení jsme se vydali na poslední zastavení na našem výletu – do Muzea J. A. Komenského v malebném městě Fulnek. I zde jsme narazili, dnes již potřetí – na vynikající průvodkyni, která na nás kvůli zpoždění na cestě, ráda počkala a poutavě nám vyprávěla celý příběh a pobyt Komenského ve Fulneku. To vše už nad rámec své pracovní doby. Muzeum bylo asi 4 roky zavřeno pro dokonalé úpravy a za příspěvků kraje i Unie. Návštěva určitě stála zato.  

No a pak už jenom cesta domů, v Pržně pod lípou jsme se objevili zase kolem sedmé hodiny.

Myslíme si, že zájezd byl opět zdařilý a všichni byli spokojeni.

Váš Klub seniorů

Fotogalerie 5 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích