INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 2. prosince 2023 a svátek má Blanka -3°C | Zítra Svatoslav -4°C

Buchlovice, Floria Kroměříž, Střílky

4. května 2022 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Jak jsme se měli na výletě?

Při hodnocení asi nelze říct nic jiného, než dobře.

Dne 4.5.2022 jsme vyjeli pohodlným autobusem, v půl osmé ráno a cestou posbírali další účastníky, takže náš počet se zastavil na čísle 35. Ranních pár kapek brzy ustalo a tak jsme měli celý den sluníčko. Před desátou jsme přes Luhačovice dorazili do Buchlovic. Tam jsme si prohlédli krásně upravené náměstí a mohli jsme zde napočítat nebývalý počet, snad  osm, hospod. Jednu z nich jsme si vybrali a každý se podle své chuti posílil na prohlídku zámku.

Tam jsme dorazili před desátou a jistě mnohé z nás překvapil krásně upravený park a co teprve zámek samotný! Příjemný průvodce nás provedl celým interiérem a dověděli jsme se o jeho historii a dřívějších majitelích. Jelikož všichni dědici vymřeli, je dnes tento krásný zámek ve vlastnictví a správě státu.

Projížděli jsme buchlovskými horami, z dáli jsme měli možnost vidět hrad Buchlov a obdivovali jsme krásnou jarní zeleň listí rašících buků. Do toho nám svítili sluníčko a tak kdo si uměl užít tuto pohodu, byl jistě spokojen.

Zastavili jsme se ve Střílkách a prohlédli si chráněnou památku – barokní hřbitov. Milá průvodkyně nám povyprávěla o jeho historii, mohli jsme nahlédnout do kaple a hrobky.

Jelikož bylo po poledni a u mnohých z nás už se hlásil hlad, zastavili jsme se v hospodě Ve dvoře ve Zdounkách, kde jsme měli připravený oběd. Byli jsme spokojení s prostředím, příjemnou a rychlou obsluhou i cenou, a tak jsme se vypravili na poslední zastavení naší cesty,

Kolem 14-té hodiny jsme přijeli na výstaviště Floria v Kroměříži a strávili jsme zde asi tři hodiny nákupů různých rostlinek, květin, ale i koření, uzenin atd. Také zde se dalo koupit něco k jídlu a pití.

S plnými igelitkami nákupů jsme se před pátou hodinou shromáždili u autobusu, pan řidič nám uložil naše nákupy v zavazadlovém prostoru. Cestou domů jsme se ještě svezli po dálnici z Kroměříže do Zlína. Kolem 18.30 už jsme vysedali v Pržně u školy.

Prožili jsme krásný den, za krásného slunečného počasí. Přivezli jsme si kromě něčeho nového do našich zahrádek také plno dojmů, zážitků a jistě i pocit z příjemně prožitého dne.

Fotogalerie 6 fotek

+0

Sledujte nás i na sociálních sítích