INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 2. prosince 2023 a svátek má Blanka -3°C | Zítra Svatoslav -5°C

Výlet do Valašského Meziříčí

2. března 2022 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Moravská gobelínová manufaktura, výrobna nábytku Jelínek

Naše návštěva Valašského Meziříčí dne 2. března 2022

V počtu 15 účastníků jsme se sešli ve středu ráno na obvyklém místě pod prženskou lípou a čtyřmi osobními auty jsme se vydali na výlet.

Naše cesta vedla tentokrát do nedalekého Valašského Meziříčí, kde jsme měli sjednanou návštěvu v Moravské gobelínové manufaktuře. Ředitel pan Jan Strýček nám velmi zajímavě povyprávěl o dlouhé historii i o současné umělecké činnosti. Mohli jsme shlédnout práci šikovných tkadlen, žasli jsme nad jejich uměním i nad předvedenými hotovými díly.

Prohlídku jsme zakončili v přidružené Schattauerově kavárně, kde jsme se posílili dobrou kávou či horkou čokoládou a gobelínku jsme opouštěli se silnými dojmy. Snad nikdo z nás netušil, že v naší blízkosti se nachází tak unikátní firma, která má věhlas v celém světě. Moc se nám tato návštěva líbila a panu řediteli Strýčkovi děkujeme za skvělý výklad a přiblížení celé nám neznámé problematiky.

Pokračovali jsme dál, protože jsme byli očekáváni ve firmě Nábytek Jelínek. Byli jsme vřele přijati a sám hlavní konstruktér pan Mužík nám věnoval svůj čas a provedl nás celou výrobou nábytku. Také zde jsme obdivovali rozlehlost pracovních ploch a vynikající strojní zařízení, které dokáže vyrobit krásný nábytek z masivu. Na rozloučenou jsme dostali ještě hodnotný dárek, který nám bude návštěvu u Jelínků připomínat.

Další zastavení bylo v Zahradním centru, kde jsme se zájmem shlédli nebo i nakoupili něco nového pro velikonoční výzdobu našich domovů.

Výlet jsme zakončili obědem v restauraci U Bundárů v Krhové, která je známá dobrým jídlem a specifickou výzdobou.

Snad všichni zúčastnění si tento krátký výlet pochvalovali. A také jsme se přesvědčili, že i v tak blízké vzdálenosti od našich domovů je spousta zajímavostí, o nichž jsme dosud neměli ani ponětí.

Váš výbor Seniorklubu

Fotogalerie 5 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích