INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 13. dubna 2024 a svátek má Aleš 16°C | Zítra Vincenc 21°C

Výlet do Teplic nad Bečvou

3. dubna 2023 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Středa 22. března 2023 - náš výlet do Teplic nad Bečvou

Před osmou hodinou ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží v Jablůnce. Ačkoli začátek výletu nevypadal moc slibně a již odjezd vlaku měl půlhodinové zpoždění, k tomu bylo nevlídně a vypadalo to na déšť, další situace se již vyvíjela zcela v náš prospěch.

V devět hodin jsme dorazili do Teplic, vycházkovým krokem jsme dorazili k pokladně Zbrašovsko-aragonitových jeskyní a po krátké době jsme již mohli zahájit prohlídku. Velice erudovaný průvodce nám podával detailní výklad, odpovídal také na naše otázky a tak jsme se dověděli opravdu hodně o těchto jeskyních, které, třebaže jsou tak blízko nás, ještě někteří dodnes nenavštívili.  Po ukončení prohlídky jsme vycházeli z jeskyně přímo do krásného slunečného dne, což nás moc potěšilo.

Procházkou krásným lázeňským parkem jsme došli na autobusovou zastávku a místní doprava nás zadarmo přepravila do města Hranice. Prohlédli jsme si město, zašli na dobrý oběd a stihli jsme také navštívit vyhlášenou cukrárnu. Byli i tací, kteří si stihli koupit něco hezkého na sebe.

Odjížděli jsme z Hranic kolem třetí hodiny, takže ve čtyři odpoledne jsme spokojeni a plni pěkných zážitků „přistáli“ opět v Jablůnce.  

I tento výlet můžeme přičíst k velké skupině vydařených výletů, absolvovaných v minulosti.

Fotogalerie 5 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích