INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 22. února 2024 a svátek má Petr 4°C | Zítra Svatopluk 6°C

Přednáška místního malíře pana Pečinky

29. března 2023 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Beseda s panem Josefem Pečinkou

Ve středu, 25. ledna se v klubovně naší obce konala, již delší dobu plánovaná,beseda s malířem, místní rodákem,panem Josefem Pečinkou

Přednáška byla organizována ve spolupráci místní knihovny a našeho Seniorklubu. Návštěvnost byla nad očekávání velká a tak bylo nutno průběžně doplňovat sezení pro další přicházející hosty.

Všechny přítomné přivítala naše knihovnice paní Liba Martinková.

Pan Pečinka poutavě vyprávěl o svém životě, svém vztahu k malování i o jiných osobních zálibách, a také o době, kdy byl v pracovním procesu.

K zajímavému vyprávění přispěla svými vzpomínkami také jeho manželka, paní Hana Pečinková (rozená Dostálová), která vyučovala několik let ve škole v Jablůnce.

Na hosty byly vznášeny spousty dotazů, na které Pečinkovi ochotně odpovídali.

Návštěvníci si mohli prohlédnout snad tři desítky vystavených obrazů a bylo také hodně z nás, kteří si jeho obrazy zakoupili a s uspokojením odnášeli domů. Někteří uhodli místa, která jsou ztvárněna, někteří se museli zeptat a divili se, jak se Pržno v průběhu 50 let změnilo. Uvědomili jsme si, že jeho obrazy tudíž nemají pro nás jen hodnotu uměleckou, ale i dokumentační.

Snad všichni zúčastnění mohli potvrdit, že více než dvě hodiny strávené v tak příjemné společnosti nebyly pro ně ztrátou času, ale obohacením svých vědomostí.

Budeme vzpomínat a těšit se na další podobné besedy

Společně - Seniorklub a místní knihovna

Fotogalerie 6 fotek

+0

Sledujte nás i na sociálních sítích