INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 22. února 2024 a svátek má Petr 4°C | Zítra Svatopluk 6°C

Vsetín - Zámek, Hvězdárna, Irisa

6. října 2021 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Dnes 6.10.2021 jsme se vydali na výlet do Vsetína

Ve středu 6.října se nás šestnáct sešlo u školy a vydali jsme se čtyřmi auty směr Vsetín. Přes drobné nepříjemnosti s dopravním chaosem jsme v devět hodin všichni přistáli před firmou Irisa. 

Byli jsme přivítáni milou paní průvodkyní a prohlédli jsme si celý postup výroby vánočních ozdob, od foukání skla až po konečnou úpravu malováním. Nyní má každý z nás představu o tom, kolik práce to je a budeme na „baňky“ dávat lepší pozor. Obdivovali jsme umění zdejších dělnic. Po prohlídce bylo možno si v podnikové prodejně koupit dárek pro své blízké, nebo něco nového na letošní vánoční stromeček. 

Popojeli jsme na hvězdárnu, tam nás už čekal průvodce pan Svozil a také zde jsme si poslechli podrobný výklad o planetách Sluneční soustavy i o přístrojích sloužících pro meteorologické a jiné statistické účely i předáváním a zpracováním těchto údajů. Rád nám odpovídal na naše dotazy a tak i zde jsme odcházeli plni nových informací.

Poslední bod našeho středečního programu byl zámek Vsetín. Prohlédli jsme si, každý podle svých zájmů, stálé i aktuální expozice, kterou byla výstava hub a sušení ovoce na Valašsku. Mnozí z nás také vyšlapali 84 schodů na věž zámku. Jen škoda, že bylo trošku přimračeno, i tak to stálo za to.

Skončili jsme obědem v učňovském středisku v restauraci Bečva. Za příznivé ceny jsme si objednali oběd a měli trošku trpělivosti s obsluhou nastávajících číšníků a kuchařů. To však nikomu nevadilo, rádi jsme si při čekání odpočali po celém dopoledni. Kolem druhé hodiny jsme se rozjeli zpátky domů. 

Cestou domů se už spustil déšť, ale to nám už nemohlo vadit.
 

Fotogalerie 6 fotek

+0

Sledujte nás i na sociálních sítích