INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 15. června 2024 a svátek má Vít 12°C | Zítra Zbyněk 21°C

Areál Zbrojovky Jablůnka

8. září 2021 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Dne 8.9.2021 jsme uskutečnili výlet do areálu Zbrojovky v Jablůnce...

Sešli jsme se v půl deváté pod lípou. Přišli ti, kteří byli na dnešní podobu Zbrojovky i ti, kteří tam nikdy nebyli. Rádi jsme přivítali i zástupce z Kateřinic a z Jablůnky. Kdo mohl, šel pěšky, kdo nemohl, svezl se autem a byli i tací, kteří použili vlastní „stroje“ a ty oceňujeme nejvíc a fandíme jim!

Naše první zastávka byla u pana Aleše Dančáka, který se nám věnoval a popovídal o své práci, která je mu, jak bylo zřejmé, i koníčkem. Předal nám spoustu informací o keramice, od hlíny přes glazuru i vypalování, vypalovacích pecích až po hotové výrobky. Žasli jsme nad jeho výrobky i jeho odborností, kterou ve svém věku získal. 

Popošli jsme dál do závodu a došli jsme až do nově vystavěné firmy Lakovny Hajdík a.s., kde jsme měli avizovanou návštěvu. Byli jsme velmi pěkně přijati, věnoval se nám sám pan ředitel pan Ing. Merenda a také Ing. Jana Kovářová. Po malém představení firmy jsme „vyfasovali“ boty a vesty prošli jsme celým výrobním provozem, stávajícím i připravovaným ve zcela nově vystavené budově. S dárečkem a plní dojmů jsme se asi po dvou hodinách rozloučili. Ti, co znali Zbrojovku dřív, byli překvapeni všemi změnami, ke kterým v areálu Zbrojovky Jablůnka za poslední léta došlo. 

Ti z nás, kteří se těšili na oběd, který si nemusí vařit, se sešli v Sýpce, jiní pospíchali domů za svými povinnostmi. 

Poznali jsme, že i taková malá nenáročná procházka za krásného počasí může být naplněna dobrou pohodou s přáteli a získáním mnoha nových zajímavých informací. 

Seznam účastníků:

Adámková Jana, Bělíčková Dana, Dančáková Dagmar, Dančáková Libuše, Dančáková Naděžda, Fialová Jarmila, Hájovská Marie, Kovářová Jaromíra, Martinková Anna, Mikušová Marie, Nogolová Olga, Palátová Jitka, Zubíková Jana

Fotogalerie 4 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích