INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 22. února 2024 a svátek má Petr 4°C | Zítra Svatopluk 6°C

Marlenka a Šmajstrův mlýn

28. srpna 2021 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Dne 28.8.2021 jsme se vypravili na výlet do firmy Marlenka a dále pak poračovali do Šmajstrova mlýna...

Jak jinak než krásně? Vyšlo počasí, vyšly všechny naplánované návštěvy tak, jak jsme si to představovali, s milým přijetím a odborným výkladem. 

Nejdříve jsme se zastavili v Řeznickém muzeu ve Valašském Meziříčí, které i přesto, že je to blízko, mnozí z nás ještě nenavštívili. Dostali jsme také malou ochutnávku specialit z Krásna.

Pokračovali jsme do Frýdku Místku a konečně dorazili na již třikrát plánovanou exkurzi ve firmě Marlenka. Naše očekávání předčila skutečnost; velká, moderní budova s automatizovanou výrobou, kde vůně perníkového pečiva se rozléhala již venku na parkovišti. Krásná přijímací místnost, výklad o historii a úspěších firmy, ochutnávka jejich výrobků a šálek výborné kávy k tomu. V jejich prodejně bylo možno si zakoupit jejich výrobky, čehož naše členky bohatě využily. 

A popojeli jsme do Frenštátu p.R., kde jsme byli ohlášeni ve Šmajstrově mlýně. Projížděli jsme krásnými Beskydami, viděli Lysou horu, projížděli Čeladnou. Ve mlýně již na nás čekala příjemná paní, dcera pana Šmajstrly. Dověděli jsme se o historii pohanky i mlýna, shlédli průvodní video a zase mohli z jejich nabídky pohanky a výrobků z ní udělat nákupy za výhodné ceny.

V Trojanovicích jsme konečně mohli zasednou k opožděnému obědu a snad všichni si pochutnali na jídle z bohatého výběru.

Poslední zastávka byla v Rožnově, u výrobce unikátních svíček značky Unipar. Opět jsme žasli, jak mimořádná firma působí v naší blízkosti a jak nádherné věci jdou z Rožnova do celého světa. Utratili jsme poslední peníze za svíčky a namířili domů. 

Velký dík patří také našemu řidiči, panu Uhlířovi z Valašky, který nás bezpečně povozil a služby jejich společnosti byly jako vždy perfektní.
 

Fotogalerie 6 fotek

+0

Sledujte nás i na sociálních sítích