INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 22. února 2024 a svátek má Petr 4°C | Zítra Svatopluk 6°C

Bouzov

16. června 2021 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Dne 16.6. jsme se vydali na hrad Bouzov...

Po dlouhé pauze a očekávání zlepšení situace se nám podařilo vyjet si na výlet, již dvakrát plánovaný a stále jen vytoužený hrad Bouzov.  

16. června jsme se před sedmou hodinou ráno shromáždili před školou a tam nás již očekával sympatický řidič z Valašky. 
Nejdříve jsme se zastavili ve vesnici Mladeč, kde jsme si prohlédli jeskyně, o kterých mnozí z nás neměli tušení, jaká krása tam je ke shlédnutí. 

Pokračovali jsme na hrad Bouzov. Konečně se nám podařilo vše vidět na vlastní oči, třebaže už někteří z nás hrad viděli, opět nás uchvátil svou krásou a malebností. Kdo měl chuť, mohl také vystoupat na věž a tam byla jistě krása s rozhledem na okolí ještě mnohem větší. 

Spokojeni a mírně unaveni jsme se přesunuli do místního hotelu Bouzov, kde jsme se těšili na objednaný oběd. Zde nás však čekalo největší zklamání dnešního, jinak vydařeného dne a to proto, že pro nedostatek personálu jsme na oběd museli hodinu čekat. I to jsou následky covidu…

Pokračovali jsme do Loštic, kde jsme měli možnost si nakoupit tvarůžky a výrobky z nich. Prohlédli jsme si náměstí, někteří ochutnali také tvarůžkovou zmrzlinu či zákusky /také tvarůžkové jitrnice a klobásy/  a pokračovali jsme Do Bílé Lhoty.

Zde se nachází zajímavé a také nám všem ne moc dobře známé arboretum. Jsou tady stromy i několik set let staré a jejich rozmanitost a původ je také obdivuhodný. Opět jsme dostali velice zasvěceného průvodce, který nám o původu stromů i historii arboreta poutavě povyprávěl. 

No a vydali jsme se zpět domů, příjezd v 19,30. 

Budeme se  těšit co bude dál, máme před sebou 25.8. Marlenku ve Frýdku Místku a Šmajstrlův mlýn na pohanku ve Frenštátě, budeme doufat, že snad to zase vyjde dobře. 
 

Fotogalerie 8 fotek

+2

Sledujte nás i na sociálních sítích