INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 22. února 2024 a svátek má Petr 4°C | Zítra Svatopluk 6°C

Hostýn

9. září 2020 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Dne 9.9.2020 jsme uskutečnili výlet na Hostýn...

Tento výlet byl pro nás nenáročný, co se týká času i financí. Ne tak už pokud jde o fyzickou kondici.

Tentokrát nás bylo jen jedenáct, kteří jsme se vypravili linkovým autobusem do Bystřice pod Hostýnem a odtud kyvadlovou dopravou až na Hostýn. 

Tam nás již očekávala velice příjemná paní průvodkyně, která nás spolehlivě provedla celým areálem, takže teď už známe všechny tři křížové cesty, studánku se „zázračnou“ vodou, dověděli jsme se něco málo o historii tohoto známého pouťového místa, viděli jsme rozhlednu, větrnou elektrárnu i malý hřbitůvek zemřelých kněží a řádových sester. 

Posilněni dobrým obědem jsme sjeli zpátky do Bystřice a navštívili místní zámek. Jelikož žádný z nás dosud tento zámek neviděl, byli jsme překvapeni, co vše lze shlédnout ve třech instalovaných expozicích, kterými nás provedla ochotná a milá průvodkyně. Dověděli jsme se hodně o historii zámku a měli možnost vidět, jakým úsilím je v současné době rekonstruován. 

Pohodlným autobusem, za seniorské jízdné jsme se v půl šesté vrátili s trošku bolavými nohami zpátky do Pržna. Prach z cest jsme spláchli jedním pivem a spěchali plni dojmů domů.

Počasí jsme měli celý den předpisové a tak můžeme znova říct, že se nám i tentokrát výlet po všech stránkách vydařil. 
 

Fotogalerie 4 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích