INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 3. března 2024 a svátek má Kamil 12°C | Zítra Stela 13°C

Exkurze do Gufexu a pekařství U Karolů

30. ledna 2020 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Dne 30.1.2020 jsme se vypravili tentokrát na exkurzi do Gufexu a do pekařství U Karolů...

Původně jsme měli v tomto termínu plán navštívit také meteorologickou stanici na Marušce. Bohužel, počasí se měnilo každou chvilku a tak jsme nakonec přijali rozhodnutí,  že Marušku si necháme na příznivější dobu.

Sešli jsme se proto až v 11 hodin u školy a přesto, že se nás tentokrát kvůli různým osobním a zdravotním překážkám sešlo jen jedenáct, vyjeli jsme třemi auty do Kateřinic do firmy Gufex. Přivítali nás pracovníci pan Kundera a pan Kutěj, který nás celou dobu návštěvy provázel a vysvětloval postup výroby od samého začátku až po potisk a balení. Dověděli jsme se, že tyto puky z Kateřinic jsou zasílány do nejrůznějších států světa. Nakonec jsme si mohli také pro své přátele a vnuky koupit některé z nabízených vzorků. Celková prohlídka trvala více než hodinu. Určitě můžeme říct, že i tato exkurze byla dobře zvolená a každý z nás si odnesl spoustu informací  o světoznámé firmě, kterou máme „za kopcem“.

Pokračovali jsme do Hošťálkové, do motorestu HORA, který je po rekonstrukci již nějakou dobu novým majitelem opět otevřen. V krásných nových prostorách jsme si každý dle své chuti objednali oběd a u společného velkého stolu měli možnost si dohromady popovídat do té doby, než jsme se přesunuli do místa naší poslední návštěvy – do pekárny U Karolů v Ratiboři. Chleba „Ratiboř“ je všem dobře známý a je oblíbený v širém okolí.  Vedoucí provozu,  pan Zdeněk Sušeň, nám podrobně vysvětloval celý postup výroby, od založení kvásku až po upečení a krájení. Viděli jsme ruční vážení a vyvalování, kynutí v ošatkách i pečení ve velkoobjemové peci. Asi si nikdo z nás nepředstavoval jak složitá a pracná je výroba bochníku chleba, který se skoro denně objeví na našem stole.  

Spokojeni a plni dojmů jsme již po 15 hodině byli zpět doma, a třebaže byl náš výlet krátký, jistě stál za to a mnozí z nás snad ještě stihli dohonit i to, co před odjezdem doma nesplnili…
 

Fotogalerie 6 fotek

+0

Sledujte nás i na sociálních sítích