INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 15. června 2024 a svátek má Vít 21°C | Zítra Zbyněk 19°C

Hodonín

6. listopadu 2019 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Dne 6.11.2019 jsme se vydali na výlet do Hodonína...

Ve středu, 6.11. jsme se s velkým odhodláním překonat všechny překážky, které se nám postavily do cesty, jako onemocnění skoro čtvrtiny účastníků, výměna menšího autobusu, deštivé ráno a poruchy autobusu, jsme se vydali na cestu do Hodonína. 
Rádi jsme mezi nás přibrali také posilu z Jablůnky a dokonce dvanáct seniorů z Kateřinic. Celé ráno nevypadalo ani trochu příznivě, ale o to větší radost byla, když se nám za dvě hodiny vyčasilo a my jsme se mohli celý den těšit z krásného slunečného a teplého dne. 

Cestou jsme se zastavili na už známém místě, v podnikové prodejně Hamé Babice, kde si mnozí z nás zase ke své spokojenosti nakoupili různé, už osvědčené výrobky, za velmi dobré ceny. 
Kolem jedenácté hodiny jsme dorazili k prvnímu cíli naší cesty – Muzeu Tomáše Gariqua Masaryka. Příjemná průvodkyně nám přiblížila životní cestu našeho prvního prezidenta a dověděli jsme se mnohé, dosud neznámé skutečnosti a byl nám také promítnut dokumentární film o této význačné osobnosti.

S příjemnou náladou, ale přesto trochu prázdným žaludkem, jsme vyhledali restauraci, kde jsme měli objednaný oběd a přitom se mohli podívat, jak jinak lze využít budovy bývalých hodonínských kasáren. 

A následoval poslední cíl dnešní cesty - vinné sklepy v Petrově. Shlédli jsme staré sklepy zvané „Plže“, které byly budovány v patnáctém století jako úkryty před válečnými událostmi. Tyto stavby byly v roce 1983 vyhlášeny státní památkovou rezervací. 
Bohužel, tyto sklepy jsme viděli jenom z vnějšku a nenavštívili je vevnitř, ale skončili jsme v novém, výstavním vinném sklepu, který bylo možno obdivovat jako kontrast k právě shlédnuté historii. Ve Vinařství Svoboda jsme měli možnost ochutnat i koupit vína a návštěva byla doplněna také malým pohoštěním. Obdivovali jsme velkoryse pojatou stavbu novodobého sklepa i k tomu nově vybudované stavby přilehlé. 

Snad všichni se dobře bavili a s veselou náladou jsme se kolem 18 hodiny vydali na cestu domů. 

Na tomto výletě jsme zase měli možnost vidět něco nového, co rozšířilo naše znalosti o jednom z krásných koutů naší země – moravském Slovácku a jistě si tam najdeme i další objekty našeho zájmu někdy příště. 
 

Fotogalerie 6 fotek

+0

Sledujte nás i na sociálních sítích