INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 26. května 2024 a svátek má Filip 14°C | Zítra Valdemar 23°C

Přednáška o Indii

19. listopadu 2023 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

15.11.2023 v 16:00 hod.

Přednáška o Indii

Ve středu, 15. listopadu jsme se sešli v naší klubovně, abychom mezi sebou přivítali dávno očekávaného hosta – pana Františka Tomance. Pan Tomanec pochází z nedalekých Kateřinic. Za svého života projezdil velký kus světa se známými cestovateli a dokázal nám poutavě vyprávět o cestách po Indii. Dověděli jsme se hodně o tamních zvycích, sociálních rozdílech, náboženstvích, o rozdílnosti krajiny, jejich krojích, mniších a lámech, klášterech, přívětivosti tamního obyvatelstva a mnoho dalších informací o této vzdálené zemi. Po přenášce se rozvinula také živá beseda a padlo mnoho dotazů na to, co jsme si ještě chtěli doplnit.

Potěšila nás rovněž velká účast, nejen seniorů, ale také dalších několika občanů naší obce. Celkem se nás sešlo dvaadvacet, což je na Pržno slušná účast. Kdo chtěl, zůstal ještě na malém pohoštění.

Účastníci odcházeli spokojeni a my už nyní uvažujeme o tom, že si někdy v zimních měsících pozveme pana Tomance znova, protože má zpracovaných několik dalších témat ze svých cest a jeho vyprávění je poutavé.

Do konce letošního roku máme ještě naplánováno pečení chleba (29.11.) a na závěr roku besídku s programem (6.12.)

Váš Seniorklub

 


Klub seniorů v Pržně srdečně zve své členy i ostatní občany naší obce na přednášku o Indii, která se bude konat ve středu 15. listopadu, v 16 hodin ve společenském sále vedle knihovny.

Pozvaným přednášejícím hostem je pan František Tomanec z Kateřinic, který strávil několik let v Indii a tak budete mít jedinečnou možnost dozvědět se hodně zajímavého o této vzdálené zemi.

 

Fotogalerie 4 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích