INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 17. dubna 2024 a svátek má Rudolf 4°C | Zítra Valérie 8°C

Karolinka a Velké Karlovice...

9. října 2019 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Dne 9.10.2019 jsme se vypravili na výlet do Karolinky a Velkých Karlovic

Tentokrát jsme zkusili jet na výlety auty. Ve tři čtvrti na devět jsme v pěti autech a v počtu 18 účastníků vyrazili směr Karolinka. 

Tam jsme měli objednánu exkurzi ve sklárně. Dost podrobně jsme se seznámili s procesem leptání skla, jakož i s historií sklářství na Valašsku i současnou organizací ve společnosti Crystalex.

Potom jsme nemohli obejít sousední prodejnu skla a mnozí z nás také neodolali a neodcházeli z prodejny s prázdnou. 

Následovala návštěva nedávno otevřeného muzea sklářství /2014/  kde jsme mohli vidět různé způsoby výroby skla také z jiných skláren v republice.

Popojeli jsme směrem do Velkých Karlovic, kde jsme chtěli vidět nově vybudované dřevěnice a vyřezávané sochy ve stráni. Tyto Valašské chalupy byly postaveny v režii firmy SYNOT a jsou celoročně navštěvované přáteli Valašska a milovníky folklóru z celé naší vlasti. 

Následovala obhlídka historického kostelíka postaveného v roce 1624, obdivovali jsme jeho bezvadnou rekonstrukci, zvenčí i zevnitř. 

Odměnili jsme se dobrým obědem ve stylové hospůdce a vydali jsme se za 

posledním cílem dnešního výletu – zajeli jsme k přehradě Stanovnica, která zásobuje vodou skoro celý náš okres, tedy i naše Pržno.

Ačkoli ráno den vypadal hodně deštivě, nezmokli jsme a první kapky začaly padat až při zpáteční cestě. 

Pro počínající případy chřipky se nás nezúčastnilo hodně, ale troufáme si říct, že ti kteří jet mohli, byli s výletem spokojeni.
 

Fotogalerie 3 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích