INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 15. června 2024 a svátek má Vít 22°C | Zítra Zbyněk 19°C

Výlet do Lešné u V.M., Kunína a Štramberku

2. října 2023 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Náš výlet do Lešné u V.M., Kunína a Štramberku

O státním svátku, dne 28. září jsme si uskutečnili naplánovaný malý výlet, do malých destinací, v malém autobuse a v malém počtu účastníků.

Pod naší lípou se nás v 8 hodin sešlo dvacet, nastoupili jsme do přistaveného autobusu autodopravce Zdenka Svobody a vydali se na první cíl naší cesty, kterým byl zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Dozvěděli jsme se, že v tento den se tady otevírá výstava květinových vazeb, jejichž základem jsou podzimní květiny jiřinky, které mnoho z nás také doma pěstují.

Následovala další výstava květin – tentokrát na zámku Kunín. Zde jsme mohli vidět pro změnu překrásné vazby z růží, lilií a dalších vzácných květin. Probíhala zde soutěž floristů a tak se bylo opravdu na co dívat. Po prohlídce jsme si dopřáli malé občerstvení a vydali se do Štramberku.

Je to velice zajímavé městečko s velkou tradicí, památkově chráněnými domy, strmými úzkými uličkami a především známou, do dálky viditelnou věží – Trúbou – jeskyní Šipka i velice hodnotným muzeem Zdeňka Buriana, zdejšího rodáka, který je znám jako věhlasný ilustrátor historických knížek jako Lovci mamutů atd.

Zde jsme se rozešli a každý si mohl užít několik hodin dle svých představ. Ti zdatnější si vyšlápli na Trúbu, jiní si dali dobrý oběd, poseděli u kávy, někteří si zašli do jeskyně, jiní strávili nějaký čas v muzeu.

Když jsme se před šestnáctou hodinou sešli k odjezdu, každý nesl svým milým nezbytné štramberské uši, jejichž charakteristická vůně se nesla již od příjezdu celým centrem městečka. Snad v každé z nás zanechal Štramberk, i celý výlet  za krásného počasí, dobrý dojem a příjemné vzpomínky.

Tak zase někdy příště…..

Fotogalerie 5 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích