INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 29. února 2024 a svátek má Horymír 5°C | Zítra Bedřich 12°C

Autobusový zájezd do zámků Kravaře a Raduň, památníku Hrabyně a městské radnice

7. září 2023 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

6. září 2023

Zpráva o výletu na severní Moravu

Ve středu dne 6. září jsme se vypravili v počtu 31 osob na výlet na severní Moravu, přesněji na zámek Raduň a zámek Kravaře u Opavy. Tentokrát jsme využili služeb dopravce pana Zdeňka Svobody. Příjemný pan řidič nás celý den spolehlivě vozil a mohli jsme vidět nově vybudované dálnice v tomto koutu naší země, pohoří Beskyd a Oderských vrchů.

První zastávka byla v Raduni. Přesvědčili jsme se o tom, že pověsti o tomto zámku nelžou a byli jsme nadšeni a uchváceni krásným parkem, překrásně vyzdobeným zámkem i milou průvodkyní. Mohli jsme si prohlédnout krásnou oranžerii, posilnit se dobrou kávou a něčím sladkým k tomu.

Vydali jsme se na oběd, který jsme měli připravený v restauraci Hrabyňka /třebaže jsme jej nejdřív mylně hledali v restauraci Raduňka/. Nakonec všecko dobře dopadlo a řízky se salátem na nás počkaly.

Spokojeni s obědem jsme se vydali na zámek Kravaře. Také zde bylo hodně k vidění, získali jsme informace o historii zámku, který leží takřka na hranici s Polskem. Je to moc hezké město, rodiště zpěváka Ivo Žídka a bývalé miss ČR Moniky Žídkové, která zde byla také několik období starostkou.

Pak jsme nabrali směr Ostrava. Někteří z nás obdivovali nové cesty a obchvaty kolem dříve „černého města“, které se pomalu a jistě proměňuje na jedno z nejhezčích našich měst a ukázalo se nám jako plné zeleně a kultury. Dorazili jsme k Magistrátu města Ostravy a výtahy jsme vyjeli na radniční věž. Erudovaný průvodce nás z výšky 71 metrů seznamoval s jednotlivými částmi města, jejich historií a vývojem do dnešních dnů i plány do budoucna. Počasí nám přálo a tak byl výhled i dohled na okolní hory velice dobrý.

Po prohlídce jsme se každý dle své chuti občerstvili v blízké cukrárně či pivnici a vydali se na cestu domů. Pod naši lípu jsme dorazili kolem půl osmé.

Snad se všem zúčastněným výlet líbil a tak si připisujeme další kladný bod v našich aktivitách.

Nakonec chceme poděkovat našemu Obecnímu úřadu, který nám tentokrát uhradil náklady na dopravu a tak pro nás částka při vysokém vstupném nebyla tak výrazná.                                                                                    

Váš Seniorklub


 

Fotogalerie 4 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích