INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 30. května 2024 a svátek má Ferdinand 20°C | Zítra Kamila 21°C

Nový Jičín

25. září 2019 | Klub seniorů

Klub seniorů

Nadpis článku

Dne 25.9.2019 jsme uskutečnili výlet do Nového Jičína...

Sraz všech účastníků byl opět, jak už skoro zavedeno, v 7,30 u lípy. Autobus již na nás čekal a tak jsme vyjeli za poznáním. I na tak krátké cestě se dá čekat u pěti semaforů, ale přesto jsme do cíle první návštěvy dorazili ještě v předstihu. 

V Novém Jičíně jsme nejdříve navštívili zámek a vyslechli jsme si zajímavý výklad o historii tohoto města a počátku výroby klobouků, kterým je dnes město známé v celém světě.

Pohodlnou procházkou jsme se prošli a prohlédli si krásné jičínské náměstí s podloubími a obchůdky. Dorazili jsme do domu Laudon, který sám je významný tím, že zde zemřel generál Laudon. V tomto domě jsme si prohlédli expozici popisující výrobu klobouků od samého počátku, kdy se z více druhů, hlavně však z králičí srsti, vyrobí základní materiál a z něj pak vznikají klobouky a čepice až do konečných, neuvěřitelných tvarů. V tzv. „zkoušírně“ jsme si nakonec mohli vyzkoušet různé, nápadité tvary těchto výrobků a mohli se také vyfotografovat.  Je zde také prodejna, kde bylo možno zakoupit si něco nového na doplnění svého šatníku. 

V restauraci Laudon jsme se pak na další cestu posílili a občerstvili a pokračovali jsme do nedalekého  Kunína, kde jsme si prohlédli zámek, který je krásně zrekonstruován a mohli jsme se dovědět mnohé o jeho vzniku, majitelích a současné podobě i úsilí o další zdokonalování jeho výbavy.

Cestou zpátky jsme se vyhnuli všem semaforům a jeli jsme jinou cestou. Zastavili jsme se v Palačově, kde je známá pekárna frgálů od babičky Anežky. Nakoupili jsme něco domů pro naše blízké a rozjeli jsme se na poslední cíl dnešního výletu.

Poslední zastávka byla v Zahradním centru ve Valašském Meziříčí. Toto Centrum je známo, jako jedno z nevětších zahradních středisek v republice. Mnohé jsme prohlédli i nakoupili a vydali jsme se spokojeni k domovu. 
Den nám vyšel bez deště a prožili jsme příjemně strávený den, obohacují o nová poznání.

Tak zase někdy příště…..
 

Fotogalerie 3 fotek

Sledujte nás i na sociálních sítích