INFO: +420 571 452 267 | obec@prznouvsetina.cz
Dnes je 26. května 2024 a svátek má Filip 14°C | Zítra Valdemar 23°C

Výstava obrazů Dany Široké Jopp

20. listopadu 2023 | Pržno

Nadpis článku

4. listopadu 2023

Malování Dany Široké Jopp

V sobotu 4.listopadu 2023 otevřela vernisáží paní Dana Široká Jopp výstavu, na které měli možnost příznivci hezkých obrázků seznámit se nejen s její tvorbou, ale i přímo s autorkou.

Manželé Širocí se cítí být už dlouho Pržňany, nicméně hodně občanů je vůbec nezná. Dříve na chalupu ve „Dvořisku“ dojížděli z Opavy jen na víkendy a dovolené, ale nyní, když už měli možnost ukončit pracovní aktivity, si užívají malebné chalupy téměř trvale. Krajinné výjevy v okolí, těsné sepětí s přírodou a klidné místo u Paléskového potoka – to je velká inspirace pro malování paní Dany. Její obrázky doslova „chytly za srdce“ a tak není divu, že byla i velká poptávka – hodně návštěvníků projevilo přání mít doma kousek této podmanivé krásy, kterou umí šikovná malířka zachytit.

Vernisáže se zúčastnilo okolo 60 návštěvníků, většinou přespolních (Širocí mají 3 dcery a velkou rodinu), ale přišli i místní, ať už dobří známí nebo ti, kteří se teprve s paní Danou seznámili.

Dcery připravily bohaté občerstvení a je znát, že výtvarnické vlohy se dědí, připravené chlebíčky by mohly jít rovněž na výstavu.

Obrazy si mohli ti, kteří neměli čas v sobotu, prohlédnout ještě v otevírací dobu knihovny v následující čtvrtek, v pátek pak přišly na výstavu děti z družiny základní školy. Většina vystavených děl se následně přestěhovala ze sálu do knihovny, kde jsou k vidění ještě po další čtvrtky až do Mikuláše.


Výstava se uskuteční v sobotu 4. listopadu od 15:00 hod. v prostorách Knihovny v Pržne (č.p. 243).

Další informace naleznete v přiložené pozvánce.

Plakát Výstava obrazů Dany Široké Jopp

Fotogalerie 32 fotek

+26

Sledujte nás i na sociálních sítích